Mūzikas attīstība ir konstanti progresējošs process, kura tehnoloģiskā pilnveide nekad neapstāsies. Attīstoties tehnoloģijām un pielāgojoties mūsdienu digitālajam laikmetam, arī taustiņinstrumentu ražotāji izstrādā instrumentus, kādus pirms gadu simtiem pianisti pat nespēja iztēloties. Mūsdienās pieprasījums pēc digitālajām klavierēm strauji palielinās, tādēļ, veicot taustiņinstrumenta iegādi, svarīgi izdarīt labāko izvēli. 

Digitālās klavieres saglabā tradicionālo klavieru būtību, apvienojot mūsdienu tehnoloģijas ar akustisko klavieru skaņu. Augošo pieprasījumu pēc digitālajām klavierēm izskaidro to priekšrocības, salīdzinājumā ar akustiskajām klavierēm. 

Izmaksas

Klavierspēles iesācējam, kurš instrumentu vēlas iegādāties mācību un treniņu nolūkam, akustisko klavieru cena var šķist augsta, salīdzinājumā ar digitālo klavieru cenu. Jaunu akustisko klavieru cena parasti tiek rakstīta ar četru ciparu skaitli, kamēr digitālās klavieres iespējams iegādāties sākot no 500–700 eiro. Arī uzturēšana digitālajām klavierēm ir daudz vienkāršāka, jo nav jāuztraucas par optimālu temperatūru, mitrumu un regulāru instrumenta noskaņošanu. Digitālo klavieru skaņu toņi ir ierakstīti un tām nav stīgu, līdz ar to tās nav nepieciešams skaņot.
 

Ērtība

Digitālās klavieres ir daudz kompaktākas un vieglākas par akustiskajām klavierēm. Tās ir viegli pārvietojamas telpā un pārnēsājamas pa kāpnēm. Tā ir būtiska priekšrocība daudzstāvu dzīvojamo namu iemītniekiem. Digitālās klavieres iespējams izjaukt un transportēt vieglajā automašīnā, turpretim akustiskajām klavierēm nepieciešams speciāls transportlīdzeklis ar piemērotu ietilpību, kā arī īpaša tehnika taustiņinstrumenta pārvietošanai pa kāpnēm.
 

Daudzpusība

Akustisko klavieru toņiem ir nemainīgs skaņas stiprums, turpretim digitālajām klavierēm skaņu iespējams regulēt pēc izvēles un pievienot instrumentam austiņas. Tas ļauj muzicēt arī vēlās vakara stundās, netraucējot kaimiņus. Taustiņinstrumenta toņus digitālajām klavierēm iespējams papildināt ar dažādu instrumentu skaņām – bungām, flautu un citiem, radot savu privāto orķestri.
 

Skaņas ierakstīšanas funkcija

Klavierspēles apguvi kvalitatīvāku un interesantāku padara iespēja noklausīties un salīdzināt progresu mācību procesa laikā. Dažkārt ar iebūvētu skaļruni ir par maz, tādēļ noder iebūvēta ieraksta funkcija. Lielākā daļa digitālo klavieru mūsdienās ir aprīkotas ar skaņas ierakstīšanas iespēju, kas ļauj pianistam ierakstīt savu klavierspēli.
 

Savienojamība

Ļoti noderīga opcija ir USB/MIDI pieslēgumvieta, kas ļaus instrumentu savienot ar datoru un pavērs plašākas iespējas tā izmantošanā, kā arī Bluetooth opcija, kas ļaus strādāt ar pavadījumu un izmantot aplikāciju iespējas. Ja vēlaties dziedāt līdzi skaņdarbiem, pārliecināties vai instrumentam ir iespēja pievienot mikrofonu.
 

Lai veiktu labāko izvēli, iegādājoties digitālās klavieres, jāievēro daži ieteikumi:

  • Pats svarīgākais ir pārbaudīt mūzikas instrumenta skaņas kvalitāti – paspēlējot klavieres, nospiežot taustiņus un izvērtējot toņu izskaņas laiku. Protams, rezultāta izvērtēšana būs subjektīva, tādēļ, ja tomēr nav pārliecības par skaņas kvalitāti, ieteicams konsultēties ar speciālistu.
     
  • Aplūkojiet klavieru specifikāciju, pievēršot uzmanību polifonijai (cik daudz notis instruments var atskaņot vienlaicīgi), izvēloties digitālās klavieres optimālais polifonisko skaņu skaits, lai klavieres varētu izmantot mūzikas skolu audzēkņi ir 64. Ar digitālajām klavierēm, kurām ir mazāk nekā 64 polifoniskās skaņas, būs par maz, lai izpildītu sarežģītākus skaņdarbus.
     
  • Ieteicams pārbaudīt skaļruņu jaudu un izmērus, jo tie ietekmē digitālo klavieru skaņas kvalitāti un stiprumu. Lielāka izmēra un jaudas skaļruņi dos kvalitatīvāku un skaļāku toni.
     
  • Liela nozīme ir atbilstošas klaviatūras izvēlei: klaviatūrai būtu jāsastāv no 88 taustiņiem, tai ir jābūt pieskāriena jutīgai un ar noteiktu smagumu. Tāpat pievērsiet uzmanību taustiņu virsmai, atšķirība būs jūtama virsmas materiālā, visbiežāk tā būs spīdīgi gluda vai matēta ziloņkaula imitācija. Kāda kuram būs vairāk piemērotāka ir gaumes lieta. Jāatcerās, ka labākiem modeļiem klaviatūra precīzāk imitēs akustisko klavieru taustiņus. Tāpat ir pieejami arī modeļi, kuriem taustiņi ir pildīti ar dabīgu koku, kā, piemēram, Gewa top modeļu digitālās klavieres.
     
  • Ieteicams pārbaudīt digitālo klavieru pedāļu darbību. Cik precīzi tie strādā un vai nav pārāk mīksti. Jāpiemin, ka augstākas kvalitātes digitālo klavieru modeļos iebūvēta arī puspedāļa funkcija. Puspedāļa funkcija dod iespēju maigi un izteiksmīgi kontrolēt skaņas slāpēšanu ar damper pedāli, kā arī veidot izsmalcinātas klavierspēles nianses. Pārsvarā šo damper pedāļa tehniku izmanto pieredzējuši pianisti, bet ne iesācēji.
     
  • Svarīgi pārliecināties, vai taustiņinstrumentam pievienota garantija. Kaut arī digitālās klavieres neprasa tādu rūpību kā akustiskie instrumenti, tām ir daudz mehānisku detaļu, kurām katrai ir savs resurss. Parasti garantijas termiņš digitālajām klavierēm ir 2 gadi. Kā pozitīvo var atzīmēt, ja arī digitālajām klavierēm ir nepieciešams remonts, tad tā izmaksas būs krietni zemākas nekā akustiskajām klavierēm, it īpaši, ja instruments ir no budžeta līmeņa.